« zpět sdílet

Užitečné rady pro správné líčení

Pro dospívající mladé slečny je nejlepší používat make-up v neutrálních či přirozených barvách. V tomto věku stačí, aby měly u sebe pouze černou nebo hnědou řasenku a světle červenou rtěnku. V každém případě byste se měly vyvarovat těžkých barevných kombinací. Velké množství pudru naneseného na obličeji je také špatně. Bohužel mnoho dívek se chce podobat svým idolům a tak experimentují s různými líčidly. Přitom si neuvědomují, že jejich pleť hodně trpí. Pokud je vám více jak 30 let, můžete si make-upem zvýraznit a vylepšit kontury obličeje a zároveň zakrýt první známky stárnutí. Pakliže jste mladší, měli byste používat make-up střízlivě. Příliš mnoho pleťového korektoru na zakrytí pupínků, velkých pórů a vyrážky vadí také. Je velká chyba myslet si, že velká vrstva těchto přípravků vytvoří hezčí tvář. Naopak velká vrstva make-upu vede ke zvýšení kožních problémů. Zde existuje jedno pravidlo, které si zapamatujte: Vhodné množství jakéhokoli make-upu je prvním krokem k dokonalé vizáži. První a nejdůležitější věcí pro dokonalý vzhled mladé dívky je čistá a hydratovaná pleť. Proto je důležité, abyste si vybrala z velké řady pleťových čisticích prostředků ten, který vám bude vyhovovat a každý den po probuzení a před spaním si v něm umyla obličej. Pokud máte pleť náchylnou na akné, vybírejte takový prostředek, který bude obsahovat látky zmírňující a potlačující tyto příznaky. Dále tu jsou tonery obličeje. Tonery jsou navrženy tak, aby odstranily zbytky nečistot, které pleťové čistící vody vynechaly. Dalším úkolem těchto přípravků je výživa pokožky.

Kroky k dokonalému make-upu

Make-up obličeje

Krok první: Hydratace pokožky

Pokožku hydratujte každý den. Pokud nosíte make-up, je to ještě důležitější. Vždy platí pravidlo. Nejprve si vyčistěte pleť a poté aplikujte hydratační krémy. Hydratační krém by měl odpovídat vašemu typu pleti. Při aplikaci nezapomeňte nejen na obličej, ale i na krk. Nanášení je velmi jednoduché a to jemnými krouživými pohyby. Existují plno jiných hydratačních krémů. Například ten typ, který chrání proti ultrafialovému záření.

Krok druhý: Nanesení podkladové vrstvy

Podkladová vrstva vytváří dlouhotrvající základ pro nanesení dalších vrstev make-upu. Pokud je vaše pleť mastná, měly byste použít přípravky LancГґme Pure Focus či Clinique Pore Minimizer T. Produkt se aplikuje pouze na T zónu (nos, brada, čelo), do oblastí, které obvykle mastnější.

Krok třetí: Použití pleťových korektorů

Ještě dříve než koupíte korektor, se podívejte na složení produktu. Ujistěte se, že má složení, které odpovídá vašim požadavkům a je schopen zakrýt problémy, které máte. K nanášení můžete použít kartáček, houbičku, či své prsty. V každém případě si zkontrolujte, zda nanášená vrstvička je rovnoměrná. Na trhu se také objevují přípravky určené speciálně pro teenagery. Jestliže netrpíte žádnými problémy, můžete si vybrat světlý korektor. 

Krok čtvrtý: Nanesení pudru

Použití pudru není nic složitého. Musíte se ovšem podívat, jestli odpovídá vašemu typu pleti. Vybírejte takový pudr, který zabrání odleskům vaší pleti. Pro nanášení pudru používejte velké, kulaté štětečky. Pudr nanášejte rovnoměrně po celém obličeji, nebo pouze v T-zóně. Záleží, kde chcete provést korekci vzhledu. Použití velkého množství pudru je také chyba.

Krok pátý: Použití červené tvářenky

Tvářenka v červeném, či broskvovém odstínu vypadá skvěle a dodá do obličeje světlo. Použití tvářenky chce trochu zkušenosti, neboť ne každý odstín se hodí pro každou pleť. Tvářenky se prodávají v práškové a krémové formě. Prášková tvářenka je po aplikaci trvalejší a přirozenější.

Oční stíny

Krok šestý: Nanesení základu pod oční stíny

Pro lepší stabilitu očních stínů je důležité nanést základ pod oční stíny, který je chrání proti nežádoucímu rozmazávání.

Krok sedmý: Natočení řas a užití řasenky

Pro tento krok je dobré si obstarat kulmu na řasy a voděodolnou řasenku. Pokud si budete barvit řasy, podívejte se do zrcadla, abyste viděly, jestli to děláte správně. Nejprve naneste řasenkou jednu vrstvičku barvy po celé délce řas a ponechte je chvíli zaschnout. Po několika minutách můžete nanést druhou vrstvičku a opět nechte zaschnout. Barva se nanáší pouze špičkami chloupků řasenky, abyste si neporanily oči.

Líčení

Vysvětlili jsme si, jak je důležité použití základní vrstvy pro další líčení obličeje. Stejně tak i u rtů je důležité nanesení této vrstvy, aby barva držela na svém místě. Po nanesení základního krému můžete použít odstín červené či broskvové barvy a případně experimentovat s leskem.

Další užitečné tipy:

Nikdy nepoužívejte příliš mnoho make-upu.

Pakliže nejste spokojena se základními barvami, můžete experimentovat s dalšími, o kterých zde nepadla řeč.

Nikdy nepoužívejte výrazné barvy.

Užitečné rady pro správné líčení 1
Užitečné rady pro správné líčení 1
Užitečné rady pro správné líčení 1

Vaše diskuze k článku: Užitečné rady pro správné líčení

Přečteno: 7263x

Další články ze sekce Návody a postupy na líčení
Štítky: Líčení očí, Líčení řas, Make-up, Kontury obličeje, Hydratace pokožky, Nanesení podkladové vrstvy, Pleťové korektory, Pudry, Tvářenka, Natočení řas, Použití rtěnky, Další užitečné tipy
Zdroj: www.beauty-advices.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

3. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

4. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

5. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…