« zpět sdílet

Líčení pro zvláštní příležitosti

Zvláštní příležitosti vyžadují odlišné, něčím jedinečné líčení, které zvýší vaše kvality a skryje nedostatky. Není nutné, abyste měla po ruce vizážisty a kosmetičky. Stačí, když dodržíte pár jednoduchých pravidel a perfektní dílo vytvoříte za pár minutek!

Elegantní oblečení je také vázáno na líčení. Takže prioritou č.1 by pro vás měla být sladění oblečení s líčením. Nejdříve se rozhodněte, co si na sebe vezmete a až podle toho vybírejte líčení. Odpovídající líčení a oděv nemusí nutně znamenat „skvělou kombinaci“, ale může být známkou nudnosti nebo také přehnaným puntičkářstvím.


Čeho je moc, toho je příliš!

Rozhodnete se-li pro flitrované šaty, rozhodně se vyhněte barevnému a třpytivému líčení. Místo toho dejte přednost kouřovému líčení. Obecně platí: pokud jste se rozhodla pro nošení barevného oblečení, líčení by mělo být neutrální a přirozené.


Rada č.1: Rty vs oči

První věc, které si lidé na ženě všimnou jsou její rty a oči. Vždy byste se měla vyvarovat zvýrazňování obou těchto částí! Riskujete tím, že budete vypadat jako klaun. Je to velmi jednoduché. Například, pokud zvolíte tmavší rtěnku, pak na oči naneste lehčí, diskrétnější stíny a řasenku.

Na druhou stranu, pokud byste ráda zvýraznila oči, udržte rty v přirozené barvě. Bezbarvým leskem na rty nic nezkazíte. Pokud chcete dosáhnout rovnováhy, vždy začněte s částmi, které chcete zvýraznit.


Rada č.2: Základy jsou důležité

Při aplikaci make-upu byste měla dodržovat všechny správné kroky!

  1. Odstraňte všechny nečistoty na kůži. Pleť by měla být dokonale čistá.
  2. Hydratace je důležitá, proto naneste vrstvu hydratačního krému. Nejen, že pleť vyživíte a dodáte jim potřebné látky, ale chráníte jí před vnějšími vlivy. Bez vrstvy hydratačního krému by make-up vypadal jako umělá maska a vrásky by byly ještě viditelnější!
  3. V případě potřeby použijte korektor. Rozjasňující rozzáří rysy obličeje, krycí zamaskuje únavu. Naneste ho pod oči, kolem nosu a na partie postižené zarudnutím, pupínky a žilkami. Důležitý je také odstín korektoru. Zelený korektor zneutralizuje zarudnutí a žlutý zakryje žilky.
  4. Barva make-upu by měla mít co nejpodobnější barvu k vaší pleti. Naneste ho jak na obličej,  tak i na krk.
  5. Pudr je důležitým kosmetickým pomocníkem, který spojí všechny předešlé kroky. Naneste tenkou vrstvu pudru houbičkou nebo ještě lépe velkým štětcem. Nikdy nepoužívejte prsty! Naneste ho na celý obličej, dokonce i na oční víčka a na rty. Díky němu budou oční stíny a rtěnka držet déle.


Rada č.2: Oční líčení

Začněte použitím podkladové báze na víčka. Poté naneste stíny, linky a řasenku. Záleží jen na vás, jaké produkty použijete, ale řasenku byste měla použít pokaždé. Pokud jste se rozhodla pro zvýraznění rtů, začněte s tím před líčení očí.

Tip č.1: Třpytivé líčení

Nejdůležitějším pravidlem při líčení třpytkami zní: Nikdy nepoužívejte třpytky na více místech najednou! Dáme vám jednoduchý příklad: pokud jste použila perleťovou na víčkách a lícních kostech, neaplikujte ji na výstřih. Aby byla aplikace jednodušší, navlhčete štěteček před nanášení třpytků. Třešničku na dort přidáte trochou perleťového stínu do vnitřního koutku oka.

Tip č.2: Klasické kouřové líčení

Kouřové líčení jde s dobou., je to ideální volba pro sexy vzhled. Začněte nanášením neutrálního stínu na horní víčko. Poté ho překryjte šedým nebo hnědým očním stínem. Tmavé stíny naneste od středu víčka směrem k vnějšímu okraji. Na oboční oblouk naneste bílé, růžové nebo jiné světlé perleťové stíny. Oko definujte pomocí černých nebo šedých stínů, a to od vnějšího koutku směrem ke středu víčka.

Tip č.3: Fialové kouřové líčení

Pro kouřové líčení se skvěle hodí barvy. Fialová je velmi populární barvou, která lichotí každé ženě. Orámujte oko pomocí černé nebo tužky na oči. Poté aplikujte matné fialové stíny na horní víčko (nejlépe pomocí prstu). Světle fialovou pak stínujte postupně směrem k obočí  až do ztracena.


Rada č.3: Tvářenka

Při nanášení tvářenky se usmějte, abyste lépe viděla lícní kosti. Nezapomeňte na pravidlo:“Méně je více“! Nechcete přeci vypadat jako Marfuša.


Rada č.4: Rty jsou vaší nedílnou součástí

Dobrou pomůckou je konturovaní tužka na rty. Pokud se rozhodnete, že jí začnete používat, měla byste znát základní pravidla. Vyberte si odstín, který se nachází v blízkosti barvy rtěnky. Začněte konturovat u středu horního rtu a skončete u krajů rtů. To samé udělejte na dolním rtu. Rtěnku naneste pomocí štětečku. Díky štětečku splyne rtěnka s tužkou.

 

 

 

Líčení pro zvláštní příležitosti 1
Líčení pro zvláštní příležitosti 1
Líčení pro zvláštní příležitosti 1
 
/
 

Vaše diskuze k článku: Líčení pro zvláštní příležitosti

Přečteno: 12506x

Další články ze sekce Návody a postupy na líčení
Štítky: Aplikace tužky, Barvy a odstíny, Bezchybné líčení, Hladká pleť, Hluboké oči, Hydratace pokožky, Jak na plné rty, Jak nalíčit pudr, Jak nanést tvářenku, Jak používat pudr, Jak používat oční stíny, Jak si vybrat správný make-up, Jak vybrat make-up, Korektor, Krycí korektory, Líčení, Líčení očí, Líčení očí třpytkami, Líčení očí postup, Make-up pro různé příležitosti, Make-up tipy, Obrázky líčení, Oční krémy, Oční stíny, Pudr, Rady, Řasenka, Rozzářený pohled, Růžové tváře, Třpytivé líčení, Třpytky, tužka na orámování rtů, Tužka na rty
Zdroj: www.make-up.becomegorgeous.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…