« zpět sdílet

Líčení od A-Z

Oživit své oči je opravdové umění, a jako každý dobrý umělec se budete nejprve muset naučit správnou techniku. Přesná a pečlivá práce se štětcem, míchání barev a mnoho dalších věcí nejsou tak snadná, jak na první pohled vypadají.


Oči jsou oknem do duše

Oči mandlovitého tvaru jsou považovány za ty nejideálnější, ale ne všechny z nás se mohou takovým tvarem pyšnit. Proto se ženy snaží pomocí světla a stínu vytvořit vysněný tvar.

Oči jsou součástí vašeho těla a zvýrazňují váš obličej, stejně jako make-up. Jak se říká:"Oči jsou oknem do duše." Oční líčení je proces, plný malých krůčků.


Celé to začíná správným výběrem

Vyberte si make-up, který ladí k vaší pleti a zejména na centrálních místech obličeje.

Naneste vrstvu vyživujícího krému, který vaši pleť nejen ochrání, ale líčení bude díky němu vypadat přirozeněji.

Make-up rozetřete po celém obličeji. Pro dobré rozetření použijte houbičku, štětec nebo dokonce prsty. Zvláštní pozornost věnujte okrajům obličeje, kde make-up rozetřete do ztracena, jinak by vypadal jako nepřirozená maska.


Oční stíny

Výrazné oční stíny v lehce třpytivých tónech můžou s vašima očima udělat divy! Podle intenzity barvy můžete lehce vytvarovat a zvýraznit svá kukadla.

Náš tip: naneste světlý stín do středu vašich víček. Teď můžete nanést linky. Ano, líčení linek dá sice člověku zabrat, ale výsledek je bombastický! Máte na výběr ze dvou typu: tekuté a suché. Tekuté linky jsou ostřejší, takže vaše oči více zvýrazní, kdežto linky nalíčené klasickou tužkou jsou jemnější a můžete s nimi vytvořit kouřové líčení. Ať už jste si vybrala suché nebo tekuté, naneste linu těsně nad horní řasy a linii elegantně protáhněte.


Tužky na líčení

Ať už máte doma tužku na obočí, oči nebo na rty, určitě oceníte, když se budou hladce nanášet na kůži. Pokud se vám tuha drolí, umístěte je do mrazáku pár minut před použitím. Tuha ztuhne a vy budete moci pokračovat v práci.

Tužka na oči

Používá se do záhybů víček nebo na linky. Můžete je najít v nejrůznějších barvách (od bílé až po černou). Líčení tužkou vyžaduje pevnou ruku. Pokud se vám nedaří,  začněte s malými tahy a nakonec linku celou obtáhněte. Všechny přetahy a nedokonalosti opravte vatovou tyčinkou.

Tužka na obočí

Tyto tužky jsou o něco tvrdší než tužky na oči. Používají se pro vyplnění řídkého obočí a na vytvarování. Vyberte si tužku, která má barvu nejpodobnější k vašemu obočí. Krátkými a nepravidelnými tahy vyplňte prázdná místa v obočí, Vyhněte se silným tlustým čarám-vypadala byste poněkud vtipně a nepřirozeně. Pokud jste udělala chybu, změkčete linie vatovou tyčinkou a světlým pudrem.


Pudr

Tento zázračný prášek je jedním ze základní výbavy každé ženy. Můžete ho najít v mnoha odstínech a texturách. Skvělé jsou minerální a matující, které vaši pleť sjednotí. Pudr byste měla použít před očním líčením. Pro aplikaci si pořiďte velký kulatý štětec.


Řasenka

Žádná žena se neobejde bez své řasenky. Při nanášení řasenky si dejte pozor na to, abyste „nepumpovala“ kartáčkem nahoru a dolů. Takto vám řasenka začne dělat žmolky a brzo vyschne. Pomalu otáčejte kartáčkem při vytahování z obalu. Umístěte kartáček ke kořenům řas a lehce jím řasy pročísněte. Pokud vám přebývá řasenka na řasách, použijte papírový ubrousek.


Rtěnka

Před samým nanášením rtěnky je dobré, abyste své rty vyživila hydratujícím balzámem. Nepoužívejte konturovaní tužku na rty, pokud chcete, aby vaše tvář byla štíhlejší.. S tužkou na rty se dá leccos zkazit, takže pokud nevíte, jak s ní zacházet, vyhněte se jí. Postačí vám vrstva rtěnky, kterou naneste pomocí tenkého štětečku.

 

Líčení od A Z 1
Líčení od A Z 1
Líčení od A Z 1
 
/
 

Vaše diskuze k článku: Líčení od A-Z

Přečteno: 6809x

Další články ze sekce Návody a postupy na líčení
Štítky: Aplikace řasenky, Aplikace tužky, Barvení obočí, Barvy a odstíny, Bezchybné líčení, Hladká pleť, Jak aplikovat oční linky, Jak aplikovat řasenku, Jak nalíčit pudr, Jak nanášet řasenku, Jak používat oční stíny, Jak používat pudr, Jak si vybrat správný make-up, Jak vybrat make-up, Každý den bez starostí, Líčení, Líčení očí, Líčení obočí
Zdroj: www.makeup-care.info

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

5. Domácí pleťové masky proti černým tečkám

Ucpané póry mohou tvořit drobné černé skvrnky na nose a bradě. Tyto přírodní recepty…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…