« zpět sdílet

Udělejte si vlastní analýzu vaší pleti

« »
Hodnocení 2.00 / 4x Vaše známka (jako ve škole):
Analýza vlastní pleti.

Kůže je důležitá, neboť představuje první bariéru proti všem škodlivými vnějším faktorům. V zájmu zachování svého zdraví a krásy, musíte dodržovat správnou péči o pleť běžnými produkty nebo více moderní technikou. Nicméně, první krok ke správné péči a bezchybné pleti je sdělit váš typ pleti. Tímto způsobem si budete moci zvolit výrobky správně, abyste měli mladistvý vzhled.

Za prvé, měli byste vědět, kolik typů pleti existuje. No, budete docela překvapeni, že existují pouze tři: normální, mastné a suché. Pokud se ptáte, co je citlivá pokožka, měli byste vědět, že to není typ pleti ale stav pokožky. Jinými slovy, může mastná nebo suchá pokožka být i citlivá, kožní citlivost obecně závisí na našem stupni odolnosti vůči vnějším faktorům a alergenům ale i na naší typologii kůže. Na základě vašeho typu pleti si můžete přizpůsobit péči o pokožku a najít vhodnou kosmetiku právě pro vás. Pokud nevíte, jaký typ pleti máte, podívejte se na tyto další tipy.

Vlastní analýza třemi metodami

Před zahájením procesu vlastní analýzy, měli byste se naučit pár základních věcí. Kůže musí být analyzována na přirozeném světle a asi 15-20 minut poté, co byla vyčištěna. T-zóna znamená čelo-nos-brada. Měli byste vzít v úvahu skutečnost, že vlastnosti každé pleti se mění podle věku, zdraví, životního stylu, který je nutný zkoumat alespoň jednou za rok.

Můžete zjistit váš typ pleti pomocí těchto tří jednoduchých metod. Za prvé, je nejběžnější a tradiční metoda, která spočívá v analýze pleti pomocí zrcadla. Analyzovat každý detail: je vaše pleť mastná, matná, nebo má černé tečky, je citlivá, když se jí dotknete, snadno zčervená, je hladká, nebo naopak vypadá tlustší? Pak je tu druhá metoda, která spočívá v nalezení pH pokožky. Obvykle normální kůže má pH 6,5, suchá kůže má pH pod 6,5, zatímco mastná pleť pH vyšší než 6,5. Pokud jde o třetí metodu, je to velmi snadno použitelné. Půl hodiny po vyčištění pokožky nebo v dopoledních hodinách, dejte pleťovou tkáň na nos, čelo, bradu a na tváře. Pokud má papír mastná místa, vaše pleť je mastná, zatímco listového zbytky ukazují, suchou pokožku. Pokud je papír čistý bez jakýchkoliv stop, jste šťastný "majitel" v normální pleti.

Normální pleť

Když říká normální pleť, nemáme vlastně na mysli nejčastější typ kůže. Ve skutečnosti, normální pleť je nejvzácnější, někdy má některé vlastnosti suché nebo mastné pleti. Normální pleť je charakterizována pigmentací a texturou, drobnými póry a vyrovnanou tvorbou mazu. Nemá mastný lesk ani suché oblasti, nedostatky nebo vrásky.

Je to ideální typ pleti, a pokud ji máte, užijte si to, protože to znamená, že vaše kůže je jemná, hebká, zářivá a pružná. Je to vyvážený typ kůže, ani mastná, ani suchá. Protože se jedná o zdravý typ kůže, nevyžaduje zvláštní péči. Péče o rutinní normální pleť znamená, hydratační přípravky, které udržují maz pod kontrolou, výrobky obsahující SPF, a týdenní exfoliační masky. Proto běžná kůže je velmi citlivá a jemně se čistí.

Suchá pleť

Suchá kůže je křehká a má jednotvárný aspekt, póry jsou malé a nedokonalosti jsou docela vzácné. Na druhou stranu, tento typ kůže snadno vytvářet předčasně vrásky, protože postrádá oleje a vlhkost. Za účelem ochrany přírodního mazu v kůži a optimální hydrataci, použijte denně změkčující výrobky. Kromě toho by suchá pokožka měla být chráněna před slunečními paprsky. Věnujte zvláštní pozornost oblasti kolem očí a použijte na ně zvláštní péči.

Mastná pleť

Co na mastnou pleť? Snadno můžete rozpoznat tento typ pleti pro její velké póry na nose a na bradě. Maz může způsobit nadměrné nečistoty, různé skvrny a jiné kožní problémy. I když by se mohlo zdát, že mastná pleť má jen nevýhody, měli byste vědět, že tento typ pleti nepodléhá tak snadno tvoření vrásek.

O mastnou pleť by mělo být řádně postaráno, musí být denně čištěna, tónována a zvlhčována, aby se předcházelo přebytku kožního mazu, ucpávání pórů, černým tečkám, pupínkům a akné. Pamatujte si, že hydratační přípravky by měly obsahovat zvlhčující látky. Kromě toho použijte týdenní masky vyrobené z různých typů hlíny smíšené s medem a zinkem. Velmi efektivní jsou exfoliační techniky, které stimulují mazové žlázy.

Teď jsme viděli, že je citlivý stav kůže a ne typ kůže. Pokud vaše pokožka snadno zčervená, reaguje na slunce, extrémní teploty, různé kosmetické přípravky, a to i v případě, že není mastná, starejte se o ni. Analyzujte váš typ pleti a používejte konkrétní produkty, ale podívejte se na ty výrobky, které jsou anti-alergicky testované. Navíc buďte opatrní, aby všechny kosmetické procedury byly mírné a jemné, aby se zabránilo dalšímu podráždění. Jak všichni víme, sluneční paprsky mohou být opravdu nebezpečné pro naši pokožku, zejména pro citlivou. Proto je nezbytné používat opalovací krém i v zimě.

Vaše diskuze k článku: Udělejte si vlastní analýzu vaší pleti

Přečteno: 6396x

Další články ze sekce Kosmetika

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

3. Podzimní líčení

Buďte ozdobou podzimu! Skvělý outfit, červené rty, smyslné linky a dlouhé řasy z vás…

4. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

5. Úchvatné halloweenské líčení

Módní přehlídky jsou v plném proudu a my jsme přímo zahlceni inspiracemi. Halloween…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

3. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

4. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…

5. Podzimní líčení

Buďte ozdobou podzimu! Skvělý outfit, červené rty, smyslné linky a dlouhé řasy z vás…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…