« zpět sdílet

Samoopalování-jak na to?

Samoopalovací mléka, bronzery atd. jsou nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše pleť měla krásné opálení i bez sluníčka, vypadala zdravě a zářila. Docílíte výrazného, zdravého a lesklého opálení, jako byste strávili dovolenou na Havaji.

Samoopalovací mléka jsou jako barviva, která se stávají tmavší a tmavší s každým použitím. Mléko dodává pokožce bronzový vzhled díky přítomnosti látky dihydroxyaceton. Mléko reaguje s aminokyselinami a proteiny a postupně vytváří nazlátlou barvu. Oproti tzv. bronzerům, které také napomáhají samoopalování, produkuje samoopalovací mléko například déle trvající a přirozenější barvy. Existuje také plno dalších výrobků, které vám pomohou dosáhnout vytouženého opalování i bez hodin strávených na sluníčku. Využít můžete nabídku samoopalovacích krémů, sprejů a pěn.

Bronzery jsou make-up přípravky, které způsobí iluzi zářící, osluněné kůže. Poskytují okamžité opálení a zvýrazňují kůži.

Většina opalovacích přípravků obsahuje přírodní, slunečnicové, éterické oleje, oleje ze semen konopí, aloe vera, antioxidanty, vitaminy B, C, D, E, přírodní rostlinné výtažky a minerály. Ty pokožku nejen barví, ale i vyživují, hydratují, zkrátka ji udržují v dobrém stavu.

Dihydroxyaceton (DHA) je nejčastější složka v samoopalovacích přípravcích. Díky její přítomnosti může opálení vypadat přirozeně. DHA je zcela bezpečné pro pokožku a nedráždí ji.

Než začnete s aplikací, budete potřebovat:

Přípravek na peeling

Kartáč

Rukavice

Mastné tělové mléko

Samoopalovací přípravek na tělo

Samoopalovací přípravek na obličej

 1. Peeling

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou byste měli udělat je připravit před aplikací kůži a to třemi kroky: čištěním, hydratací a peelingem. Vždy se nejprve osprchujte a odstraňte odumřelé kožní buňky z celého těla. Vytvoříte tak pevný a hladký povrch, který je nezbytný pro aplikaci samoopalovacího přípravku. Peeling si vyberte jemný. Naneste ho krouživými pohyby na kůži pomocí rukou nebo rukavic. Začněte s peelingem nohou a postupujte směrem vzhůru až po krk a záda. Nezapomeňte na ruce, lokty a kolena. Důkladně opláchněte.  Pokud si budete chtít v nejbližších dnech oholit nohy, udělejte to teď., protože to pak nebude kvůli aplikaci mléka možné.

2. Hydratace

Hydratace je nezbytná. Zvolte si olejnatější, více hydratační tělové mléko a nešetřete s ním. Naneste silnou vrstvu, soustřeďte se na sušší oblasti těla, jako jsou kotníky, kolena a záda. Mléko nanášejte rovnoměrně, olejová báze umožní poté samoopalovacímu přípravku, aby se rychleji rozprostřel po těle a snížil šance na nehezké pruhy. Kvalitní hydratační mléko bude dobré nejen na následující aplikaci samoopalovacího přípravku, ale napomůže i výživě, hydrataci a dobrému stavu vaší pokožky. Pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, můžete použít tělové mléko ve dvou vrstvách.

3. Samoopalovací přípravek

Vezměte si rukavice, abyste zabránili obarvení rukou, zejména dlaní. Pokud si nechcete brát rukavice, měli byste si ruce alespoň mýt, a to pravidelně (každých 5 minut).  Vlasy si stáhněte z obličeje, nejlépe do drdolu, aby vám nepřekážely.

Začněte s aplikací samoopalovacího přípravku u nohou. Vezměte malé množství přípravku a jemně ho vetřete do kůže měkkými, krouživými pohyby. Naneste přípravek rovnoměrně a ujistěte se, že jste nevynechali žádné místo. Pokud to uznáte za vhodné, naneste ještě jednu vrstvu, uvědomte si ale, že barva se na vaší kůži zobrazí až po zhruba 2 hodinách, ne hned po aplikaci. V oblasti chodidel a kolen používejte přípravek opatrně. Přípravek můžete na sušších místech pokožky kombinovat s hydratačním přípravkem, za účelem snížit účinek samoopalovacího přípravku.

Nyní naneste přípravek trup a ruce. Věnujte zvláštní pozornost loktům a trupu. Opět naneste přípravek krouživými pohyby a ujistěte se, že je nanesen rovnoměrně. Pamatujte si, že nikdy nemůžete nanášet přípravek tahy nahoru a dolů, protože by to mohlo vést k pruhům a nerovnoměrnému opálení.

Teď jsou na řadě záda. Aplikace může být pro vás složitá, a proto někoho požádejte, aby vám pomohl, nebo použijte štětec. Nejprve naneste trochu přípravku na zadní stranu krku. Nevynechejte ani oblast za ušima. Znovu si umyjte ruce. Nezapomeňte si je mýt opravdu každých 5 minut, jinak už produkt nepůjde téměř odstranit. Aplikujte přípravek i na ruce, ale pouze tenkou vrstvou. Hydratujte je před použitím samoopalovacího přípravku, protože je časté mytí může vysušit.

Dále použijte přípravek na obličej a krk, nezapomeňte také na oblast kolem uší. Nejprve kůži hydratujte. Není snad potřeba zmiňovat, že byste měli být odlíčení. Naneste silnou vrstvu vazelíny, olivového oleje, nebo mandlového oleje na obočí, řasy a rty, aby se zabránilo zabarvení a následnému podráždění. Nikdy na obličej nepoužívejte samoopalovací přípravek určený na tělo. Kupte si speciální přípravek na obličej a naneste ho měkkými, krouživými pohyby. K odstranění nahromaděného přípravku kolem obočí požijte, pokud je to nezbytné, vatový tampon. Ujistěte se, že jste nanesli přípravek rovnoměrně.

Jak si udržet opálení?

Velká chyba, které byste se neměli dopustit, je osprchovat se ihned po aplikaci samoopalovacího přípravku. Nesprchujte se ani po hodině. Je totiž možné, že budete muset použít přípravek znova po několika hodinách, a to v případě, že se barva nerozloží rovnoměrně. Pamatujte si, že se barva ukáže zcela někdy až za 3 hodiny. Většina samoopalovacích přípravků obsahuje složky, které mohou snadno vytvářet skvrny, proto se ujistěte, že máte již úplně suchou kůži, než se obléknete. Po celkovém zaschnutí přípravku aplikujte tělové mléko, které bude mít za následek opět hydrataci a zjemnění pokožky. Chcete-li si opálení uchovat déle, aplikujte přípravek každé 3 dny, nebo každý týden, v závislosti na barvě opálení, které chcete dosáhnout.

Shrnutí na závěr a další užitečné tipy:

 • Vždy před použitím přípravku oloupejte se svého těla starou kůži, přípravek se pak bude snáze aplikovat.
 • Věnujte zvláštní pozornost peelingu kolen, loktů, kotníků, rukou a nohou.
 • Nikdy se neholte pár dní po aplikaci, zabráníte tak podráždění a blednutí barvy.
 • Vždy nanášejte přípravek jemnými, krouživými pohyby.
 • Myjte si ruce každých 5 minut, zabráníte tak oranžovým rukou a obarvení nehtů.
 • Nikdy nepoužívejte samoopalovací přípravek na rty, bradavky, v okolí třísel, na mateřská znaménka a pihy.
 • Pamatujte na to, že většina přípravků kvůli složce DHA nepříjemně zapáchá.
 • Po aplikaci můžete mít nepříjemný, lepkavý pocit, kterého se můžete zbavit použitím silné vrstvy parfémovaného tělového mléka nebo krému.
 • Pokud chcete zesvětlit tmavé skvrny, použijte 2% peroxid vodíky, ale buďme opatrní.
 • Pro dosažení dokonalého opálení se věnujte vždy jen malé části těla.
 • Požádejte někoho o pomoc při aplikaci na zádech, nebo použijte štětec.
 • Barva obvykle vydrží cca 4 dny.
 • Nikdy nepoužívejte příliš silnou vrstvu přípravku.
 • Ujistěte se, že vám opálení ladí k tónu pleti, nikdy by nemělo být příliš světlé nebo tmavé.
 • Aplikovat přípravek začněte vždy na nohou.
 • Nové opálení skvěle doplní třpytivé tělové mléko.
 • Výrobek nanášejte vždy na čistou a hydratovanou pokožku.
 • Pokud používáte příliš agresivní mýdla nebo sprchové gely, může opálení blednout rychleji.
 • Několik hodin po aplikaci se nikdy nesprchujte, ani nechoďte plavat.
 • Používejte přípravky, které odpovídají vaší pleti, pokud je například vaše pokožka citlivá, nebo suchá, vybírejte si hydratující přípravky.
 • Vždy zkontrolujte, jestli se vám na kůži nevytvořily skvrny, pruhy, nebo jestli vám na některých místech těla přípravek nechybí.
 • Dejte si vždy dost času, aby se mohlo jak tělové mléko, tak přípravek vstřebat.
 • Poraďte se se specialistou a zjistěte, který přípravek je pro vás nejvhodnější.
 • Přečtěte si důkladně informace na obalu samoopalovacího přípravku a postupujte podle nich.
 • Pokuste se najít produkt, který vám zajistí postupné opalování.
 • Přípravky mohou snadno znečistit vaše oblečení, oblékejte se, až si budete jistí, že se přípravek vstřebal a máte suchou kůži.
 • Při aplikaci přípravku nikdy nebuďte nalíčení (vyvarujte se zejména podkladového krému a make-upu, pudru, očních stínů a rtěnky).

 

 

 

 

 

Samoopalování-jak na to
Samoopalování-jak na to
Samoopalování-jak na to

Vaše diskuze k článku: Samoopalování-jak na to?

Přečteno: 4120x

Další články ze sekce Kosmetika
Štítky: Samoopování, Samoopalovací mléko, Bronzery, Jak na krásné opálení, Opálení i bez slunce a solária, Přípravky na samoopalování, Opalování u vás doma, Tipy a triky na opalování

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

3. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Jak se spravně odlíčit

Chcete se co nejlépe starat o svou pleť? Pak nezapomínejte, že večerní čištění obličeje…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…