« zpět sdílet

Jak se přirozeným způsobem zbavit černých kruhů pod očima?

Tmavé kruhy pod očima jsou jednou z největších obav jak u žen všech věkových kategorií, tak dokonce i u některých mužů. Říkává se, že kruhy pod očima jsou způsobeny nespavostí u žen i u mužů, je to pravda! Kruhy pod očima nechají člověka pořádně zestárnout a to ne jen kvůli šedivým vlasům nebo vráskám.

Naštěstí existuje řada způsobů, jak zacházet s kruhy pod očima a minimalizovat jejich zbarvení. Všechny tipy a rady se budou vztahovat níže.

Ale nejprve si řekneme, co způsobuje tmavé kruhy pod očima a pak si uděláme 2 testy v pohodlí domova pro zabránění tvoření tmavých kruhů.

 

Co způsobuje tmavé kruhy pod očima?

Před tím, než se začneme léčit, je nejlepší odhalit důvody, proč je vaše pleť kolem očí takto zbarvená. K tmavé kůži pod nebo kolem očí může dojít z několika důvodů včetně nemoci, nedostatku spánku, alergie nebo dokonce genetika.

Tmavé kruhy jsou podobné jako křečové žíly v tom, že mají dědičné vlastnosti. Odbarvení nastane tehdy, když krev protéká velkými žilami v blízkosti povrchu kůže. Je-li vaše pokožka průhledná, zbarvení je výraznější a vaše kruhy jsou tmavší.

 

Alergie

 

Pokud se začnete dotýkat očí kvůli nedostatku spánku, mohla by to být příčina tvoření tmavých kruhů kolem očí. Podrážděné oči nebo ucpaný nos jsou často způsobeny nedostatkem spánku. Alergie z domácností, pylu a prachu. Všechny tyto věci jsou příčiny tvoření tmavých kruhů pod očima, ale můžeme tyto problémy snadno napravit a odstranit.

 

Abyste zabránili kruhům pod očima způsobené alergií, budete muset k léčbě a zařídit si termín konzultace s lékařem, aby vám pomohl odstranit tyto alergie. Alergie které jsou sezónní, jako je třeba senná rýma jdou někdy léčit s léky volně prodejnými.

 

Potravinové nebo chemické alergie

Potravinové alergie jsou také známé tím, že způsobují tmavé kruhy kolem očí, ale ne každý si je vědom, že má tyto alergie. Chcete-li zjistit, zda máte na jídlo citlivost, poraďte se s dermatologem nebo s lékařem, ten vám může zajistit nějaké vlastní testování a diagnostiku. V některých případech může být jednoduché řešení a to, že přijímáte multi-vitamín, aby se odstranily kruhy pod očima. Také si můžete všimnout, že lepek může vést k citlivosti, co se týče zabarvení kolem očí, ale přesto tento problém jde snadno napravit tím, že odstraníte lepek ze své stravy.

 

Dehydratace
 

Dehydratace je způsobena příjmu malého množství vody, ta odchází z těla ve větším množství, než byla přijata a to způsobuje tmavé kruhy pod očima, důsledky jsou: žízeň, tmavé zbarvení moče a ztráta chuti k jídlu. Nejlepší a nejjednodušší řešení je pít více vody na denní bázi. Pitná voda je vhodná k zmizení tmavého zabarvení kolem očí a k udržení dobrého celkového zdraví člověka. Ale pokud budete pít příliš moc vody, může se stát že tělo bude vodu zadržovat, což způsobuje otekliny.

Jednoduchý způsob jak pít dostatečné množství vody, bez toho abyste pili více než byste měli, je vhodné pít vždy jednu sklenici vody před každým jídlem.

 

Stárnutí

 

Jak stárneme , naše pokožka se stává méně pružnou a zpomaluje produkci kolagenu. Vaše pokožka bude méně pružná a bude tenčí, což způsobí, se bude objevovat tmavé zbarvení kolem očí. Abychom tomu zabránili je vhodné používat oční krém, abychom kůži mohli dopřát vlhkost po celý den.

 

Spánek
 

Slyšeli jste to už předtím pravděpodobně tisíckrát, ale tady je to znovu: spánek napomáhá kůži, aby byla zdravá! Je také dobře známo, že kůže je největším orgánem těla a má léčivé vlastnosti. Tato schopnost umožňuje kůži doplnit oblasti, které scházejí v tekutinách a jsou nezbytné pro zdravě vypadající pleť. Vraťme se zpět k nedostatku spánku, nedostatek spánku je někdy kvůli stresu, nespavosti nebo kvůli depresi. Je možné, že se kruhy tvoří více, když chodíte pozdě v noci na procházky nebo ráno. Také organismu nestačí spánek pouze 6 hodin, ideální je 8 hodin spánku každou noc.

 

Strava

 

Vaše tělo se bude odrážet na tom, co jste jedli a pili, a proto je důležité jíst zdravé potraviny. První věc, která je potřeba říct, když lidé hovoří o zdravé výživě, mluví pouze o ovoci a zelenině, ale pro život budete potřebovat mnohem více, než jen to. Také již bylo zmíněno, že je důležitý pravidelný příjem pitné vody, ta zajistí zdravou kůži. Nezapomeňte jíst zdravé bílkoviny jako ryby, vejce a drůbež. Tyto bílkoviny také budou pomáhat k vymizení tmavých kruhů. Konzumace alkoholických nápojů, cigaret, kofeinu a nedostatek pohybu – to jsou také důvody, proč se mohou objevit tmavé kruhy. Abyste měli lepší pocit, dobrý trik je, abyste vynechali sůl z vaší stravy, protože ta může způsobit nadýmání, únavu a dehydrataci.

 

Slunce
 

Trávíte příliš mnoho času na slunci bez ochranného krému? To může vést k zabarvení kolem očí nebo pod očima. Důvodem, proč sluneční záření způsobuje zbarvení, je tím, že zvýší produkci melaninu v kůži. Takže mějte vždy v obličeji krém na opalování alespoň na 15 ochranu.

 

Dědičnost

 

Tmavé kruhy pod očima mohou být způsobeny jednoduchými geny. Je možné, že máte rodinné příslušníky se stejnými problémy, protože tmavé kruhy jsou prý dědičné. To neznamená, že se těchto kruhů nemůžete zbavit, může to být pro vás ale trošku obtížnějš. Vaše nejlepší volba bude používat korektor pod oči v boji proti kruhům pod očima.

 

Domácí tipy v boji proti kruhům pod očima

Zkuste tyto přírodní prostředky k zabránění tmavého zbarvení
koše, ale dejte si ji do lednice a můžete okurku používat tak často, dokud nebude pryč.

 

Čajové sáčky
Tříslovina, která je v čajových sáčcích, sníží otok a zabarvení kolem očí. Nejprve budete muset dát dva čajové sáčky do lednice a nechat je přes noc vychladit. V dopoledních hodinách, když jsou ještě vlhké, položte je na oči na 10 až 15 minut, mějte přitom zavřené oči – uvidíte výsledky okamžitě. Pokud nemáte tříslovinu, použijte kostku ledu zabalenou do tkaniny. Nikdy však nepokládejte led přímo na kůži okolo oka, protože to může způsobit prasknutí cév, což způsobuje ještě větší tmavé kruhy a zabarvení.

 

Tmavé kruhy jsou častý problém, ale jak vidíte, existují způsoby, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima přirozeným způsobem.


 

Jak se zbavit černých kruhů pod očima přirozeně
Jak se zbavit černých kruhů pod očima přirozeně
Jak se zbavit černých kruhů pod očima přirozeně

Vaše diskuze k článku: Jak se přirozeným způsobem zbavit černých kruhů pod očima?

Přečteno: 3683x

Další články ze sekce Kosmetika
Štítky: Čištění pleti, Co pleti škodí, Cvičení, Hydratac, Jak být mladšíe
Zdroj: www.beauty-tips.net

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

3. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

4. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

5. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…