« zpět sdílet

Dokonalé fotografie, aneb jak vypadat dobře na fotce

Technika je skvělá. Existuje celá řada programů, kde si můžete vaše fotografie upravit podle vašich představ, tak, abyste se k nim rádi vraceli. Fotografii si můžete oříznout, upravit barvy, lesk, a voila! Vaše fotografie je perfektní.

Každý může vypadat fotogenicky. Ať už fotografii necháte tak jak je, nebo ji upravíte pomocí nějakého softwaru. Není to žádná ostuda, nechat si upravit, nebo si sami upravit fotky tak, abyste se na ně potom celý život rádi dívali. Krásné fotografie se také hodí proto, že mohou vytvořit dojem na daného člověka. Mohou vám tak pomoci v kariéře, nebo i naopak, kariéře uškodit. Úprava fotografií se hodí, když se necháte vyfotit a poté zjistíte, že fotografie není tak úplně podle vašich představ. Retušování fotografií je častý způsob úpravy.

To, co však není všeobecně příliš známo je, že vypadat skvěle na fotce lze i bez zásahu techniky. Nevěříte?

Jaké je tedy tajemství dokonalé fotografie? Čtěte dál a naučíte se pár triků, jak vypadat na fotografii vždy dobře.

Make-up

Lesklý obličej nevypadá příliš dobře. Na fotografii vypadá lesklý obličej ještě hůř, protože se na něm odráží světlo. Chcete-li lesklost obličeje minimalizovat, vyhněte se make-upu, který je lesklý, nebo vypadá leskle na vašem obličeji. Jak se tedy správně nalíčit? Jako základ použijte matný podkladový krém, nebo make-up a poté naneste na obličej pudr. Snažte se nepoužívat příliš světlé a živé barvy, ty vypadají na fotografii nepříjemně. Středně barevné oční stíny vám dobře pro tento účel poslouží. Chcete-li, aby váš make-up vydržel delší dobu a abyste stále vypadali upraveně, použijte dlouhotrvající, voděodolnou a proti rozmazání upravenou kosmetiku. Dlouhotrvajícího skvělého vzhledu vašich rtů např. docílíte tak, že před aplikací rtěnky nanesete na rty balzám nebo krém na rty. Poté byste měli použít nejlépe rtěnku se středním odstínem.

Vlasy

Základní věc, kterou byste měli udělat, než se půjdete nechat vyfotit, je umýt si vlasy. Zbavit vlasy nečistot je velice důležité, aby na fotografii vypadaly čistě. Pokud chcete vlasy nějak stylizovat, ujistěte se, že se vám váš účes hodí k obličeji (zkonzultujte to s někým). Vyhněte se účesům, díky kterým bude vše hlava vypadat nápadně menší nebo větší, než je.  Vyhněte se tedy hlavně extravagantním účesům. Nechtějte také na fotografii vypadat starší, snažte se zkrátka o co největší přirozenost. Nepoužívejte stylingové přípravky, které vaše vlasy nepřirozeně natuží. Pokud máte barvené, nebo zesvětlené vlasy a chcete si před focením změnit barvu, vyberte takovou, která bude vypadat hezky k vaší pleti.

Oblečení

To správné oblečení na focení by mělo sedět k vaší postavě. Samozřejmě jinak budete řešit fotografii, kde budete mít hlavu a maximálně ramena a fotografii, kde budete vidět celí. Vyberte si oblečení, které vám bude sedět číselně a střihem. Také výstřih volte tak, aby na fotografii vypadal dobře. Vyhněte se barvám, které vám nesluší a zcela se vyhněte vzorům na oblečení, které jsou příliš odvážné, světlé, nebo velké. Tyto vzory by totiž přehlušily váš obličej a postavu a upoutaly by na sebe příliš mnoho pozornosti. Nikdy se na focení neoblékejte do bílé (pokud ovšem nejste nevěsta ve svůj svatební den), protože bílá zvětšuje a stáhne na sebe pozornost, která by měla patřit vašemu obličeji. Nebojte se také vkusně přikrášlit vhodnými šperky. Trocha šperků a ozdob vám dodá na fotografii eleganci.

Úsměv

Perleťově bílé zuby jsou na fotografii velmi žádoucí. Pokud takovými zuby neoplýváte, použijte zubní bělidlo, nebo navštivte svého zubního lékaře. Když se tedy budete dívat do fotoaparátu, usmívejte se, jako kdybyste se právě zamilovali. Nebo myslete na něco vtipného. Tak budou vaše oči i úsměv krásně na fotografii zářit.

Jak vidíte, není tak těžké vytvořit dokonalou fotografii, kterou si budete rádi připomínat. Věnujte přípravě na focení trochu času a uvidíte, že budete s výsledky spokojeni!

 

Fotografie dokonalé ženy
Fotografie dokonalé ženy
Fotografie dokonalé ženy

Vaše diskuze k článku: Dokonalé fotografie, aneb jak vypadat dobře na fotce

Přečteno: 7480x

Další články ze sekce Kosmetika
Štítky: Jak vypadat dobře na fotkách, Krásný vzhled, Dokonalé fotografie, Mek-up na focení, Vhodné oblečení na focení, Jak vytvořit dokonalý úsměv
Zdroj: www.beautyden.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…

3. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

3. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

4. Jak na perfektní kočičí oči

Kočičí oči se mohou stát velmi stylovým líčením vhodným pro každou příležitost, ať…

5. Líčení pro brunetky

Můžete být vděčná za to, že jste brunetka s krásnými hnědými vlasy a hlubokými…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…