« zpět sdílet

Čas na změnu?!

Udělejte si o sobě reálnou představu

Chcete se změnit? Pokud ano, musíte si říci, jak konkrétně chcete svůj vzhled změnit. Chcete vypadat lépe. Co konkrétně vám vadí? Prohlédněte se v zrcadle. Chcete proporčně vyvážené tělo, zdravější vlasy, lepší pleť? Tyto požadavky jsou v určité míře reálné a dosažitelné. Dejte si malé cíle, nepřepínejte se. Zkuste se na sebe podívat opravdu reálně a stanovit si určité cíle. Pokud si nejste jistí, co chcete změnit a jestli to je možné, zajděte za odborníkem, ten vám poradí nejlépe. Může to být odborník na určitou oblast – kadeřník, kosmetička, či odborník přes módu. Pokud nevíte, kam zajít, existují i lidé, kteří se zabývají celkově vzhledem a životním stylem.

Nesrovnávejte se s někým, koho jste viděli v televizi nebo na obálce časopisu. Tito lidé jsou často graficky upravení, aby vypadali přitažlivě a dokonale, a mají na sobě tuny make-upu. A i kdyby ne, nesnažte se být jako někdo jiný. Jste jedineční. Váš nedostatek může být i předností!

Zrcadlo

Nejrychlejší způsob, jak zjistit, co přesně potřebujete, je velice jednoduchý. Postavte se před zrcadlo. Obzvláště ženy s nízkým sebevědomím se se zrcadlem příliš nekamarádí a raději koukají, jak by se mu vyhnuly. Nesmíte ovšem brát zrcadlo jako nepřítele, ale naopak, jako spojence. „Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?“ Vždyť to znáte. Zlá královna ovšem neměla na sebe ten nejrealističtější obraz. Vy ho mějte. Není dobré myslet si, že jsme ta nejošklivější bytost na světě, ale není ani dobré se přeceňovat. Každý je jedinečný, a tím je právě náš svět tak krásný. Kdyby všechny ženy vypadaly jak modelky, nebylo by to ono. Teď už zpátky k zrcadlu. Díky němu můžete zjistit, jestli jste udělali na své cestě pokrok. I malé pokroky, kterých si člověk při běžném potkání nevšimne, zrcadlo odhalí a ocení. Vždyť co je objektivnější pohled na nás, než náš odraz? Občas ovšem může být těžké dívat se na sebe bez předsudků. Pokud máte dobrou kamarádku, či kamaráda, přítele, poraďte se s ním a zjistěte, jak to vidí on/a.

Starejte se o sebe lépe

Způsob, jakým se o sebe staráte, je velmi důležitý. I již rutinní věci v péči o pleť a vlasy můžete dělat špatně. Nebo vás možná jen zajímají vychytávky. Způsob, jakým používáte kosmetické přípravky, se odrazí ve výsledcích. Tak například vlasy. Snažte se o své vlasy pečovat tak, jak to vidíte v kadeřnictví. Je důležité šampon nejprve rozetřít v dlaních a poté ho rovnoměrně nanést na pokožku hlavy a nelít šampon přímo na vlasy. Přidejte k mytí masáž pokožky hlavy. Při oplachování zvedněte vlasy od pokožky hlavy, a oplachujte vlasy 2-5 minut. Šampon důkladně smyjte, aby vás později pokožka hlavy nesvědila!

Bavte se!

Ženy, které o sebe rády pečují a baví je to, je úžasné sledovat. Rády experimentují a zbavují se tak stresu. Nechybí jim šťáva a určité kouzlo. Uvědomujte si svou jedinečnost a bavte se vymýšlením kombinací oblečení apod.

Vypadáte úžasně!

Nedělejte si příliš starosti, jak vypadáte. Pokud se o sebe staráte a máte se ráda, vypadáte úžasně. Skutečná krása oslavuje individualitu. Spíše než hledat krásu ve všemožných produktech péče o pleť, hledejte krásu v sobě. Uvědomte si také své kladné vlastnosti a přednosti a buďte spokojená s tím, co máte. To neznamená, že nemůžete chtít nic změnit, ale když se stále nebudete trápit tím, jak vypadáte, projeví se vnitřní spokojenost i navenek.

Udělejte pro sebe každý den jednu věc

Je to jednoduché. Toto je největší projev sebeúcty. Zkuste si každý, i ten nejhorší a nejuspěchanější den, najít něco, co vás potěší, dodá vám radost a energii. Co to má být? Cokoliv. Dopřejte si třeba perličkovou koupel, nebo si přečtěte dobrou knihu. Je to jen na vás. Tato malá potěšení vám umožní prožít zvláštní pocit. Ať už si vyberete cokoliv, uvědomte si potom, jak jste se cítili předtím a jak teď, a jestli vám to prospělo. Můžete si i vést jakousi knihu, kde si budete tato malá potěšení zapisovat. Můžete si tam i psát to, co hezkého o vás řekli přátelé a přikládat fotografie, které se vám líbí.

Buďte krásní!

Pokud se budete cítit dobře, jistě se to projeví i navenek. Ostatní to na vás uvidí, a to i v opačném případě, že si budete sami sobě připadat oškliví. Snažte se každý den ráno vstát, podívat se do zrcadla a říci si místo obvyklého „lepší už to nebude“ něco hezkého. Jsou způsoby, jak být krásní i bez toho, aby se z krásy stala vaše posedlost.

Hledejte podporu u přátel

To, co o nás lidé říkají, ať už záměrně nebo ne, často způsobuje, že se cítíme dobře nebo špatně. Hledejte lidi, s kterými se budete cítit dobře i když budete v životě dole a ne na výsluní. Od takových lidí můžete očekávat přátelství a upřímnost. Říká se jim přátelé. Přátelé si všimnou toho, když na sobě něco změníte a budete se cítit lépe, a podpoří vás v tom. Važte si jich, dbejte na jejich slova a budujte si tak přiměřené sebevědomí.

Poslouchejte vnitřní hlas

Každý z nás má v hlavě hlas, který nám může poradit. Je to jako terapie. Poslouchejte ten hlas, nebo srdce, selský rozum, intuici, každý tomu říká jinak. Povede vás tím správným směrem. Poradí vám, uklidní, povzbudí. Tento hlas nám může pomoci pochopit, proč se přejídáme, proč jsme nespokojení a nemůžeme se vejít do svého oblečení. Problém je, že v dnešní uspěchané době často nemáme čas tento náš hlas poslouchat a všechno si v klidu promyslet. Naplánujte si co nejčastěji nějaký volný čas, který strávíte v klidu ve vaně, či neuspěchanou chůzí nějakým klidným prostředím. Pokud si tento čas neuděláte, je možné, že vám uniknou nějaké důležité informace, které se vám vaše JÁ snaží říci a vy ho nemáte čas poslouchat. Berte toto naslouchání jako součást vaší změny a uvědomění si vlastní krásy.

Dejte si pauzu!

Nejméně dvakrát denně se na 5 minut zastavte, zkontrolujte si make-up, vlasy, oblečení a držení těla. Bez ohledu na to, jak uspěchaný máte dnes den, na toto je nezbytné se zaměřit. Zhluboka se nadechněte, upravte se a vzhůru dále dnem s úsměvem!

Přírodní krása
Přírodní krása
Přírodní krása

Vaše diskuze k článku: Čas na změnu?!

Přečteno: 3318x

Další články ze sekce Kosmetika
Štítky: Přírodní krása, Péče o sebe, Změna životního stylu, Vnitřní krása, Vnitřní hlas, Změna je život, Zdravé sebevědomí
Zdroj: free-beauty-tips.glam.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…

3. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

3. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

4. Jak na perfektní kočičí oči

Kočičí oči se mohou stát velmi stylovým líčením vhodným pro každou příležitost, ať…

5. Líčení pro brunetky

Můžete být vděčná za to, že jste brunetka s krásnými hnědými vlasy a hlubokými…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…