« zpět sdílet

Tvarování obočí

S upravováním tvaru obočí vyzdvihujete svůj vzhled na vyšší úroveň v měřítku krásy. Vzorně upravená linie obočí vytváří důmyslný jemný rozdíl, který bude mít vliv na celkový vzhled Vaší tváře. K demonstrování tohoto efektu nakreslete jednoduše tvář na kousek papíru a vynechejte oblast obočí. Zlehka zkuste dokreslovat různé tvary obočí. Uvidíte, že tvar oblouku obočí nemění jen vzezření, ale také celkový výraz a emoce vyjadřované rysy tváře.

Souhrnný průvodce tvarováním obočí

Určete správný tvar 

Tvarování obočí začněte vybráním vhodného návrhu, který sedí k vaší tváří a rysům. Na začátek budete potřebovat úzkou tužku na malování očí. Nejprve držte tužku proti straně nosu a táhněte přímo kolmo nahoru do míst, kde se čára setká s obočím. V tomto bodě má vaše obočí začít. Jako pomocníka udělejte na tomto místě tužkou na oči malou tečku.

Držíc tužku proti nosní dírce, otočte ji v takovém úhlu, aby procházela přes centrum vašeho oka. Všimněte si, kde nyní tužka protíná obočí. To je místo, kde by měl být vrchol oblouku obočí. Udělejte zde na kůži další značku jako průvodce při tvarování obočí.

Poté neustávejte v pohybu tužky v úhlu šikmo proti nosní dírce, dokud se tužka nesetká s vnějším okrajem oka. Tam kde se teď dotýká konec tužky obočí je koncový bod obočí. Zde udělejte další tečku.

Používání těchto tří značek na obou očích vám poskytuje obecné vodítko, jaký by měl být tvar vašeho obočí s ohledem na tvaru vašeho obličeje.

Další věc, o které musíte rozhodovat, je tloušťka obočí. V ideálním případě by tloušťka obočí měla být v rovnováze se zbytkem obličeje a vlasy. Pokud máte husté vlasy s výraznějšími rysy obličeje, mělo by být vaše obočí silnější a mnohem dramatičtější. Naproti tomu, pokud jsou vaše vlasy tenké a máte drobné rysy tváře, mělo by být vaše obočí jemnější.

Úprava pomocí pinzety

Než začnete s tvarováním obočí, připravte si všechny potřebné nástroje - pinzety, štětec na obočí a malé nůžky. Pokud možno, měla byste začít tím, že zkontroluje, zda by vaše obočí potřebovalo zastřihnout. Chloupky obočí jsou delší, než si většina lidí uvědomuje, a jejich prosté zkrácení může pro některé typy tváře stačit. Když se chloupky lehce zkrátí, nejen, že to sníží hustotu obočí, ale pomáhá to i k tomu, aby chloupky ležely rovně. Což okamžitě vytvoří čisté linie vašeho obočí.

Zastřihávejte vždy před použitím pinzety, nikdy ne až poté. Mohla byste totiž odstranit některé chloupky, které by stačilo jen zastřihnout. Začněte kartáčováním chloupků. Obočí načesejte směrem vzhůru (kartáčkem na obočí) a pak zastřihněte všechny zbloudilé chloupky, které přesahují horní linii obočí. Dále, kartáčujte všechny chloupky rovně dolů a zkraťte chloupky natahující se pod linii obočí. Poté, co dokončíte ořezávání, kartáčem vraťte všechny chloupky zpět na místo (ve směru růstu).

Používání pinzety může být pro někoho bolestivý proces. Abyste snížila nepříjemné pocity, doporučujeme k tomuto úkonu přikročit až po masáži tváře horkou sprchou. To pomůže otevřít póry a umožní odstranit chloupky snadněji. Pokud jsou vaše chloupky obočí obzvlášť citlivé, pomůže, když celou oblast mírně otupíte ledem.

Vždy se ujistěte, že při tvarování obočí máte dobré osvětlení. Pomocí dříve popsané metody pro zajištění správného tvaru, postupujte podle značek a pinzetou vytrhávejte chloupky ve směru jejich růstu. Střídejte práci na levém i pravém obočí, po vyškubnutí několika chloupků se vraťte k druhému obočí. To zajistí správnou symetrii.

Obohacování linie obočí

Pro ty z vás, které mají řídké obočí, opravdu není používání pinzety nutné. Místo toho se musí obočí dodělat do správného tvaru. Výběr vhodné barvy tužky je rozhodující, proto otestujte v drogerii několik typů. Jedině tak si budete jistá, že zvolená barva je ta správná.

Někteří profesionální maskéři také doporučují pudr na obočí, který na tváři vypadá méně intenzivně.

Po vybrání správných nástrojů pro přidávání barvy budete potřebovat zjistit, jaký tvar mělo vaše obočí před vypadáváním chloupků. Pokud si nemůžete vzpomenout, podívejte se na staré fotografie. Nebo můžete použít techniku pomocných bodů (popsáno výše). Tahy tužky vyplňte oblast s chloupky nebo tyčkou nanášejte pudr na obočí.

Speciální tipy

  • Pokud máte světlé nebo tenké obočí, zkuste tónování. Jen nezapomeňte použít profesionální, značkové kosmetické přípravky, a nikdy nezkoušejte tónování doma. Nechcete přece jen pro krásu riskovat svůj zrak! 
  • Přijměte přirozený tvar svého obočí a nesnažte se ho úplně změnit. Narodila jste se se správným tvarem obočí, který sedí k vaší tváři. Nechte se jím vést. 
  • Pro vytvoření náhledu, jak bude vaše obočí vypadat po tvarování, skryjte nejprve chloupky bílou tužkou na oči. 
  • Vyhněte se přehnanému tvarování obočí, méně je často opravdu více. Tenké obočí způsobuje, že tvář vypadá starší. 
  • Tvarování obočí pinzetou je obvykle účinnější než voskování. Používání vosku může vést ke změně směru růstu chloupků a v případě nadměrného používání i k poškození textury kůže. 
  • Nezapomeňte, že důvodem úpravy tvaru obočí je zajistit, aby si pozorovatel více všímal vašich očí než obočí.  
  • I když není doporučováno zcela změnit strukturu obočí, můžete provést drobné změny, které pomůžou ke zvýraznění očí. Například, odstranit několik přebytečných chloupků ze začátečního bodu obočí. To způsobí, že se oči budou zdát větší. 
  • Pokud máte velmi řídké obočí, zvažte techniku zvanou permanentní make-up.

Najměte si profesionála

Pokud vás stále úprava obočí znervózňuje, zvažte najmutí profesionála. Tato technika není obvykle u většiny kosmetických salonů drahá služba. Přinejmenším, můžete zaplatit za jedno sezení a poté doma jednoduše trhat zbloudilé chloupky a udržovat si tvar obočí sama.

Tvarování obočí 1
Tvarování obočí 1
Tvarování obočí 1
 
/
 

Vaše diskuze k článku: Tvarování obočí

Přečteno: 11197x

Další články ze sekce Každodenní líčení
Štítky: Úprava obočí, Barvaní obočí, make up obočí, Tvar obočí, Líčení obočí
Zdroj: makeup.lovetoknow.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

3. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Jak se spravně odlíčit

Chcete se co nejlépe starat o svou pleť? Pak nezapomínejte, že večerní čištění obličeje…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…