« zpět sdílet

Jak si vybrat rtěnku

« »
Hodnocení 2.00 / 1x Vaše známka (jako ve škole):
rtěnka 1

Každá žena ví, jak důležitá je rtěnka. Nedokážu si ani představit, co bychom používaly, kdyby rtěnky nebyly vynalezeny. Nicméně ne všechny z nás používají rtěnku správně. Zdá se, že její aplikace je velmi snadná, ale jak můžeme vidět na rtech dívek okolo nás, zdání může klamat. Styl nalíčení říká hodně i o dovednostech dívky, která si má rtěnku vybrat a použít.

Výběr rtěnky je často komplikovaná věc. Barevná paleta rtěnek je tak bohatá, že není divu, že se některé ženy mýlí při vybírání. Kromě toho, skutečná barva rtěnky bývá často trochu odlišná od toho, jak bude vypadat výsledná barva na vašich rtech. Dalším aspektem při výběru je vaše pleť, jejíž tón by měl s barvou rtěnky ladit.

Abychom se vyhnuly případným chybám, pojďme se nyní zabývat správným výběrem rtěnky.

Složení a doba použitelnosti rtěnky

Každá rtěnka obsahuje vosk, hydratační oleje a barvící a změkčující látky. To jsou ingredience, jimž byste měly věnovat pozornost, když se snažíte zjistit kvalitu rtěnky. Vosk dělá rtěnku měkčí a snadno použitelnou. Při výrobě líčidel se nejčastěji používá včelí vosk a vosk z brazilské palmy.

Oleje, které jsou nejčastěji zařazené do složení rtěnek, jsou následující: ricinový olej, minerální olej, olivový olej a kokosový olej. Dále pak lanolin a vazelína. Ricinový olej je nezbytnou součástí složení rtěnky, protože právě tento olej dodává zářící barvy.

Mnozí výrobci používají aloe vera, aminokyseliny, kolagen, vitamin E, hydratační a ochranné ingredience, které dělají rty měkčími a jemnými. Zároveň zvyšují množství vitaminu A a C, které chrání rty před negativním vlivem počasí a škodlivými faktory životního prostředí.

Doba použitelnosti je určena výrobcem. Takže při koupi a výběru rtěnky se řiďte i vypršením doby použitelnosti. Rtěnka, která by byla uchovávána ve špatných podmínkách, nebo se už zkazila, bude mít uštěpačný zápach a bude buď příliš tekutá, nebo příliš suchá.

Vlastnosti rtěnky                                                                 

Jaká je ideální rtěnka? No, její barva by měla držet na rtech dlouho, měla by hydratovat a chránit rty. Kromě toho by neměla být příliš suchá, málo viditelná a lehko slíbatelná. Nesmí zanechávat skvrny na rtech poté, co si ji odstraníte.

Na základě různých vlastností rtěnek můžeme rtěnky rozdělit do hlavních typů: trvalé, matné a lesklé.

Trvalá rtěnka. Trvalá rtěnka zůstane viditelná a jasná dlouhou dobu, vzhledem ke skutečnosti, že ve svém složení obsahuje správné množství vosku a některých voděodolných přídavků. Trvalá rtěnka je vhodná na suché rty. Její nanášení a opravování trvá minutu. Navíc si poté můžete vychutnat krásně zbarvené rty dokonce až po 11 hodin. Nicméně při jejím nošení se doporučuje nejíst žádné mastné produktu, protože napomáhají ke snadnějšímu odstraňování rtěnky pryč ze rtů.

Matná rtěnka. Matná rtěnka obsahuje mnoho pudru a vosku. Barva je hluboká a tajemná. Vypadá skvěle na plných rtech a naopak na tenké rty se nehodí vůbec.

Lesklá rtěnka. Pokud chcete vytvořit iluzi plnějších rtů, sáhněte právě po lesklé rtěnce. Aplikuje se snadno, dobře hydratuje a dělá pokožku hladkou.

Jak si vybrat barvu rtěnky

  • Jako první věc je třeba podotknout, že bez ohledu na barvu vlasů je dobré vyhnout se oranžovým rtěnkám, které dělají zuby nažloutlými.
  • Starším ženám se nedoporučuje používání matných rtěnek. Měly by raději volit ty lesklé, jejich rty budou vypadat měkčí.
  • Pokud máte málo času, volte jako nouzovou situaci růžovou rtěnku, která vám pomůže vypadat svěžejší a jemnější.
  • Každodenně používejte balzám na rty. Přes něj můžete aplikovat i rtěnku a přidat ještě lesk navíc a barvy budou živější.
  • Lesky na rty jsou skvělé, ale nejvíce se hodí na party a večírky venku.

Jak používat rtěnku

Aby rtěnka vypadala vždy skvěle a bezchybně, nejprve odstraňte první vrstvu rtěnky kapesníčkem. Poté naneste další vrstvu rtěnky a odstraňte případné chyby a nedokonalosti. Kromě toho se kapesníček může hodit na odstranění rtěnky ze zubů.

Při používání tekutých a hydratačních rtěnek používejte konturovací tužku na rty, aby se rtěnka nerozpila do okolí. Rty budou mít dokonalý tvar. Zároveň můžete konturovací tužku použít jako základ, pomůže vám udržet barvu delší dobu. Bez konturovací tužky budou rty sice vypadat přirozeně, ale budou poněkud beztvaré. Při výběru barvy konturovací tužky na rty buďte opatrná. Zkuste vybrat stejný odstín, jako má rtěnka, jinak může být make-up příliš vulgární.

Vychytávky pro vaše rty

Aby malé rty vypadaly větší

Aplikujte trochu vazelíny nebo průhledného lesku na rty na prostředek dolního rtu. Rty se tak opticky zvětší.

Aby velké rty vypadaly větší

Použijte sytější tmavé barvy z vašich odstínů lesků. Tmavá barva vaše rty nechá ustoupit do pozadí. Nepoužívejte zbytečně moc lesku na rty a udržujte rty matné.

Abyste potěšili vaše okolí

Přidejte za e-mail nebo SMS zprávu roztomilého smajlíka :-*

Tyto tipy jsou skvělé a obecně známé a já sama je používám. Ale nejsou to pravidla a zbývá zde mnoho svobody pro experimenty! Vyzkoušejte různé varianty a najděte si vlastní osobní dokonalý styl. Je to jen na vás.

Vaše diskuze k článku: Jak si vybrat rtěnku

Přečteno: 5624x

Další články ze sekce Každodenní líčení
Štítky: 5-ti minutové líčení, balzám na rty, Barva rtěnky, Bezchybné líčení, Dokonalé fotografie, Každodenní líčení, Krásný vzhled, Líčení rtů, Nápady, Použití rtěnky, Rady, Rtěnka, rty, Sexy líčení, Tipy a rady, Tipy a triky, Tipy a triky na líčení, Tužka na rty, Zvýraznění rtů
Zdroj: Vychytávky pro vaše rty Aby malé rty vypadaly větší Aplikujte trochu vazelíny nebo průhledného lesku na rty na prostředek dolního rtu. Rty se tak opticky zvětší. Aby velké rty vypadaly větší Použijte sytější tmavé barvy z vašich odstínů lesků. Tmavá barva

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

3. Podzimní líčení

Buďte ozdobou podzimu! Skvělý outfit, červené rty, smyslné linky a dlouhé řasy z vás…

4. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

5. Úchvatné halloweenské líčení

Módní přehlídky jsou v plném proudu a my jsme přímo zahlceni inspiracemi. Halloween…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

3. Crazy kontaktní čočky

Pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled a upoutat pozornost, může být vhodnou volbou…

4. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…

5. Podzimní líčení

Buďte ozdobou podzimu! Skvělý outfit, červené rty, smyslné linky a dlouhé řasy z vás…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…