« zpět sdílet

Jak aplikovat řasenku

Hodně lidí mi pokládá otázku, proč používám řasenku. Je to jednoduché. Mam poněkud malé oči a odmítám opustit bez nanesení řasenky dům. Teprve po aplikaci řasenky se mé oči totiž objeví v normální velikosti. Možná tomu také pomáhá to, že jsem byla obdařena dlouhými řasami.

Zde je 12 mých nejlepších tipů a triků, jak správně a efektivně používat řasenku:

1. V aplikaci řasenky by neměly chybět 3 kroky:

  • Otáčejte řasenkou zleva doprava-na základně řas. Řasenku vždycky nejprve umístěte ke kořenům řas.
  • Vytáhněte kartáček řasenky a táhněte ho přes řasy-nezapomeňte s ním přitom točit. Je to klíčové, aby se řasy řádně oddělily a neslepily.
  • Poslední krok většinou přeskočím, ale má také něco do sebe. Zavřete oči a projeďte kartáčkem horní řasy. Odstraníte tak nahromaděnou řasenku.

2. Vyberte si tu nejlepší řasenku

Nejprve byste měly zvážit, co od řasenky vlastně chcete – chcete řasy hlavně prodloužit, zhustit, nebo jen zabarvit (hodí se pro světlé, nevýrazné řasy). Můžete si také vybrat z nabídky voděodolných řasenek.

Další v pořadí by měla být cena. Dobrou řasenku můžete koupit v drogerii, nebo za ní utratit více peněz při výběru z nějakého katalogu. Zjistila jsem, že s dražší řasenkou většinou nemám problém se slepenými řasami a déle mi vydrží, ale řekla bych, že se to liší, řasenka od řasenky. Nikdo vám přímo neřekne, jestli je lepší řasenka levnější, nebo nějaká luxusnější.

Voděodolná řasenka je velice praktická, a to zejména při sportu – plavání nebo lyžování. Samozřejmě je vhodná i pro další sporty, při kterých se zpotíte a můžete si řasenku tak rozmazat.

Většina drogerií a obchodních domů nabízí možnost zboží do určené lhůty vrátit. To je velmi dobré, zejména když zjistíte, že vám řasenka nevyhovuje. Nikdy si řasenku nezkoušejte aplikovat přímo v obchodě, je zde příliš velké riziko infekce. Nikdy nevíte, kdo řasenku před vámi používal. Místo toho si jí vezměte na pár dní domů, vyzkoušejte ji a popřípadě zase vraťte.

3.Jak zajistit, aby nevznikaly na řasách hrudky řasenky

Chcete – li dosáhnout krásných, oddělených řas, otáčejte při nanášení kartáčku kartáčkem, od kořínků až po konečky řas.

Další možností jak se zbavit shluků řasenky, je před aplikací otřít kartáček o víčko a zbavit tak kartáček přebytečné řasenky. Nezapomeňte poté lahvičku otřít, může se také stát, že se víčko přilepí řasenkou ke spodní části a řasenka poté půjde velice špatně otevřít.

Další skvělý způsob je projet řasy po aplikaci čistý, suchým kartáčkem. Pokud nemáte další kartáček, je možné použít například párátko a oddělit jednotlivé řasy.

Pokud si chcete do budoucna uchovat starý kartáček z řasenky, víme jak na to. Nestačí ho jen omýt vodou. Nejlepší je očistit ho pleťovou vodou, či pleťovým mlékem, důkladně ho omýt mýdlem a osušit. Dále kartáček vždy po použití omyjte, aby neztratil svou funkci.

4.Nebojte se mixovaných řasenek

Uměleckým trikem je použít jednu vrstvu řasenky pro prodloužení řas a další vrstvu pro zahuštění. Pro tento účel bývají tzv. kombinované řasenky, kde na jednom konci je roztok na prodloužení a na druhém pro zahuštění.

5.Zkuste barevné řasenky

Základní barva řasenky je černá. Černá sluší většině a proto se ani jiné barvy řasenek příliš nenosí, i když na trhu jsou. Pokud jste ovšem blondýnka se světlou pletí, nemusí na vás černá řasenka vypadat nejlépe. Pro tento typ se hodí spíše hnědá řasenka na denní nošení, popř. černá na večer. Burgundská modř, nebo řasenka barvy švestek bude naprostou bombou pro modré oči! Fialová řasenka bude zase vypadat skvěle na hnědých očích.

6.Natočte si řasy

Natočené řasy přidávají očím na zářivosti a také je dělají větší. Kulmu na řasy zahřejte fénem asi na 3-5 sekund. Dotkněte se jí nejprve, abyste měli jistotu, že není moc horká, to by mohlo řasám uškodit. Je to mýtus, že musíte použít kulmu před aplikací řasenky. Co však pravda je, že se musíte nejdříve ujistit, že je řasenka suchá. Jinak by se totiž mohla stát nepříjemná věc. Řasy se totiž, když jsou mokré, mohou přilepit na zahřátou kulmu, a můžou se i vytrhnout. Dejte si na to opravdu pozor, řasy nedorůstají snadno!

7.Cik-cak

Pohyb cik cak kartáčkem tam a zpět pomáhá rozptýlit shluky řasenky na řasách.

8.Řasenka na horní řasy

Mnoho vizážistů doporučuje použít řasenku pouze na horní řasy. Všem to nemusí vyhovovat, zvlášť pokud máte větší oči, můžete řasenku použít i na spodní řasy, ale nepřehánějte to. Stačí pouze „lehký dotyk řasenky“. Pokud nechcete mít pod spodními řasami tmavé šmouhy, položte si pod řasy před aplikací kapesníček, či tamponek na odličování.

9.Což takhle dát si více vrstev?

Dříve jsem si vždycky v časopisech četla rady vizážistek, které radily maximálně 3 vrstvy řasenky. Nejde o to, kolik vrstev použijete, ale abyste je použily před zaschnutím první vrstvy, jinak se začnou tvořit shluky řasenky na řasách.

10.„Pumpování“ řasenky

Nepumpujte s kartáčkem při nabírání řasenky. Jen tak dostanete do řasenky vzduch a řasenka dříve vyschne.

11.Rada nad zlato

Jedna špičková vizážistka mi svěřila své tajemství pevné ruky při aplikaci řasenky - vždycky ohýbá kartáček do pravého úhlu.

12.Počkejte a zkontrolujte

Jelikož mám dlouhé řasy, čekám vždycky tak 5 sekund a snažím se nemrkat. Řasenku, která se dostala omylem na víčko, nebo pod spodní řasy odstraním. Je trapné, zjistit třeba za hodinu, že jste si nevšimli rozmazané řasenky, zvlášť když pracujete v oblasti krásy.

Jak aplikovat řasenku
Jak aplikovat řasenku
Jak aplikovat řasenku

Vaše diskuze k článku: Jak aplikovat řasenku

Přečteno: 5702x

Další články ze sekce Každodenní líčení
Štítky: Aplikace řasenky, Jak aplikovat řasenku, Barevné řasenky, Kulma na řasy, Natáčení řas, Jak oddělit slepené řasy, vše o řasách
Zdroj: beauty.about.com

Proč se registrovat?

soukromé zpávy, blog, přátelé, oblíbené články, moje galerie, novinky na email, fórum, poradna, soutěže, slevy a akce,1 profil pro celou síť portálů ...

Kadeřnictví a salony okolo Vás!

Vyberte si svůj kraj:

Top články (zobrazit vše)

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

4. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

5. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

1. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

2. Svatební Líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem…

3. Líčení podle barvy očí

Modré oči Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy…

4. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

5. Máte zapadlé oči? Víme, jak je rozzářit!

Naučte se pár chytrých tipů, jak rozzářit své zapadlé oči. Malé triky se šminkami…

1. Jak správně používat krycí korektory

Použití krycího korektoru je velmi snadné a pohodlné. Je to vlastně…

2. Svatební líčení inspirace

Každá žena je něčím jedinečná a osobitá. Tyto vlastnosti musí dobře zvolené líčení…

3. Barevné líčení očí

Osvěžte svůj vzhled tímto barevným líčení očí. Dejte zelenou zářivým a veselým barvám.…

4. Ze kterého líčení muži šílí?

Muži nás chtějí vidět v té nejlepší formě. Tyto trendy tipy vám pomohou najít…

5. Líčení očí na jaro a léto

Řiďte se v líčení očí nejnovějšími trendy ve světě make-upu a okouzlíte. Inspirujte…